Tartu Loomemajanduskeskuses kaitsti edukalt 15 äriplaani
Täna, 17. detsembril 2015 kaitsesid Tartu Loomemajanduskeskuse juures tegutsenud hindamiskomisjoni ees oma äriplaani 15 uut loomeettevõtjat, kellest parimatel on võimalus asuda loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamisel.
Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul võib uue lennuga igati rahule jääda. „Silma torkab, et tootearendus on noortel ettevõtjatel üsna heal tasemel ning samuti on tõusnud äriplaanide kirjutamise kvaliteet. Paljud ideed on seotud moevaldkonnaga, aga seal on suundumus valida mingi kitsam nišš, mis on veel turul täitmata. Järjest enam on ettevõtjatel plaanis kasutada julgelt allhanget ja keskenduda ise pigem brändi loomisele, turundamisele ja müügile,“ lisas Kuivjõgi.
Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega ettevõtjad:
- Heilika Peterson hakkab tootma moodsaid rõivaid pluss-suuruses naistele.
- Ruth Mändma (Tjorven Kids) toodab juba praegu graafilise prindiga lasterõivaid.
- Eleri Porroson ideeks on toota lauamängupusasid, kus stiilsetele pusadele on seljale trükitud lauamäng ning lisataskus on lauamängunupud ja täringud.
- Anneli Arro soovib hakata tootma orgaanilisest kangast minimalistlikke igapäevarõivaid 30+ naistele ning arendada kapselgarderoobi ideed, kus kapis on vähe asju, mida saab omavahel kombineerida.
- Lilian Olle äriidee on toota stiilseid öösärke imetavatele emadele, kasutades ka rahvuslikke pitse ja tikandeid.
- Kertu Lepasaar soovib toota ülerõivad, milles kombineeritakse kangast, nahka ja karusnahku ning kus kasutakse originaalseid puidupõlemusaparaadiga loodud mustreid.
- Jürgen Jürgenson (Bison) soovib koos oma meeskonnaga hakata tegelema teklikottide tootmisega. Tööstuslikust vildist tehtud teklikott aitab teklil säilitada kuju ja kaitseb seda kulumise ja tolmu eest.
- Signe Sääs (Sewfu) valmistab kotte professionaalse filmi- ja fototehnika hoiustamiseks ning transportimiseks.
- Mari-Liis Link-Avvakoumov hakkab tootma naturaalsest nahast käekotte ja muid väiksemaid nahast disaintooteid.
- Maarja Sööt soovib toota kombineeritavaid ning loodusest inspireeritud sissepressitud mustriga kotte ja aksessuaare aktiivsetele inimestele.
- Priit Kangur soovib keskenduda puidudisainile, tootes erinevaid väiketooteid.
- Kristo Kaseorg teeb laserlõikuriga vineerist disaintooteid (prillitoosid, karbid, taburetid jmt).
- Signe Milkov (Vaist) on fotograaf, kes on spetsialiseerunud toote- ja arhitektuurifotodele.
- Kristel Leesmend ja Teele Kase (Scoper) soovivad pakkuda lisatarvikuid kattekaanega autohaagistele, mida saab seejärel kasutada ilmastikukindla eluasemena matkamisel, reisimisel vm.
- Mari Peetsalu hakkab looma ja müüma hõbedast ehteid, mille juures on olulised ka lood.
Eelinkubatsiooni programmi toetas Euroopa Regionaalarengu Fond läbi meetme „Loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamine“.