Tallinna 6. rakenduskunsti triennaalile „KOGUMISE KUNST” eelneb tihe seminariprogramm
Rakenduskunsti triennaali peanäituse avamise päeval, 23. novembril toimub Kanuti Gildi SAALis kogu Euroopast kokku tulnud kunstnike ja žüriiliikmete osalusel seminar „Kogumise kunst“.
Seminar algab kell 10 ning on avatud kõigile huvilistele. Esimeses pooles esinevad triennaali kuraator Love Jönsson Rootsist, žüriiliikmed Monika Auch Hollandist ja Morten Espersen Taanist. Seminari teises pooles jagavad oma mõtteid ka triennaalil osalevad kunstnikud Sayaka Abe (Jaapan/ Holland), Kari Steihaug (Norra) ja Karin Johansson (Rootsi).
Love Jönsson on õppinud kunstiajalugu, kirjandust, filosoofiat ja ideede ajalugu. Ta on tarbekunsti- ja disainikriitik ning kirjutab regulaarselt nii Rootsi kui ka välismaistele päevalehtedele ja ajakirjadele. Ta on Rootsi kunstiajakirja Paletten vastutav väljaandja ja alates 2012. aastast Röhsska disainimuuseumi kuraator.
Monika Auch on Saksamaalt pärit kunstnik, kes enne Gerrit Rietveldi Akadeemiasse kunsti ja tekstiili õppima asumist õppis ja praktiseeris Amsterdamis arstiteadust. Alates 2001. aastast töötab ta visuaalkunstnikuna. Auchi loomemeetod põhineb käteosavusel ja hästi hoolikal ning tundlikul materjalikasutusel mis ulatub kõrgtehnoloogilisest kiududest kirurgiliste torude ja arhailiste hobusejõhvideni.
Morten Espersen on Taani keraamik. Ta on õppinud Duperré kõrgemas tarbekunstikoolis Pariisis ja Taani disainikoolis Kopenhaagenis. Ta on õpetanud Koldingi disainikoolis ja töötanud professorina Göteborgi Ülikooli disaini- ja tarbekunsti instituudis.
Sayaka Abe on Jaapani päritolu, Amsterdamis Rietveldi akadeemias ja Sandbergi instituudis õppinud kunstnik, kes on tutvustanud end loojana läbi kaasaskandmise kogemuse.
Kari Steihaug on õppinud Oslo ja Bergeni kunstiakadeemias ja Manchester Metropolitan University’s. Tema töiseks väljundiks on enamasti installatsioonid, milles ta kasutab kangafragmente või leidobjekte, tegeledes neis aja, mööduvuse, mälu ja ajaloo teemadega.
Karin Johansson on ehtekunstnik, kes on lõpetanud Göteborgi ülikooli ja on aastast 2007 samas ehtekunsti eriala külalisprofessor. Kunstnikuna iseloomustab ta end kui igapäevaelu asjade ja kujundite kogujat. Tema tööks on aarete otsimine nende asjade jaideede keskelt, millest lõpuks saavad ehted, mida ihaldatakse, kantakse, küsitavaks peetakse või armastatakse.
Seminar toimub inglise keeles ja on kõigile tasuta. Palume registreerida oma osavõtt aadressil kristi@trtr.ee hiljemalt 19. novembriks.
24. novembril kell 11-14 astuvad triennaalil osalevad kunstnikud üles Eesti Kunstiakadeemias (Suur-Kloostri 11)
Triennaali eelprogramm algab juba 19. novembril kell 10 USA keraamiku ja õppejõu Michael Strand’i loenguga Eesti Kunstiakadeemias (Estonia pst. 7). Päev hiljem toimub samas ka kunstniku töötuba. 21. novembril kell 17.30 toimub Kunstiakadeemias Briti kunstniku Mah Rana avalik loeng.
Kunstnikest lähemalt Facebookis: https://www.facebook.com/TallinnAppliedArtTriennial
Tallinna 6. Rakenduskunsti triennaali toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Kunstiakadeemia, Göteborgs Slöjdförening, Rootsi Saatkond, Taani Saatkond, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Asuurkeraamika, Saaremaa Vodka, IASPIS, Puumerkki AS, Proplastik OÜ.
Näituse kujundus: 3+1 Arhitektid (Markus Kaasik, Andres Ojari, Ilmar Valdur)
Graafiline kujundus: Tuuli Aule, Jaan Evart
Näitus on avatud kuni 3. veebruarini 2013.
Graafiline kujundus: Tuuli Aule, Jaan Evart
Näitus on avatud kuni 3. veebruarini 2013.
www.trtr.ee