Tallinn Music Weeki konverentsiprogramm kinnitatud
Talendifestival ning muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week esitleb uhkusega oma konverentsiprogrammis intervjuusid kahe tõelise muusikatööstuse staariga, kajastab autoriõiguse ja muusikaekspordi teemasid, räägib muusikaettevõtluse eri vormidest ja lähemalt mänedžeri rollist, arutleb klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning toob rahvusvahelise publiku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.
Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on mänedžer Edward Bicknell, kelle esindatud artistid on müünud ühtekokku üle 155 miljoni albumi ning kelle klientide hulka on kuulunud artistid nagu Gerry Rafferty, Dire Straits, Mark Knopfler, Scott Walker, Bryan Ferry ja The Blue Nile. Oma karjääri alguses oli ta agent ning korraldas kontserte sellistele artistidele nagu Elton John, Black Sabbath, Steely Dan, José Feliciano, The Ramones, Deep Purple, Yes, Ike and Tina Turner, War ja Talking Heads. Bicknell kommenteerinud oma karjääri algust ülikooli alguspäevilt: “Mul oli ainult üks reegel, ma võtsin ainult neid bände, mis mulle meeldisid. Esimese artisti võtsin lavale 100 naela eest – selleks bändiks oli Pink Floyd.” Bicknelli intervjueerib ka vastava kaliibriga mees – Allan McGowan (IQ Magazine, Vip News).
Bicknell on ka asutajaliige mänedžeride esindusorganisatsioonil International Music Managers Forum (IMMF) ning võtab osa paneelist, mis keskendub just mänedžeri rollile artisti karjääri planeerimises. Paneeli modereerib Paul Cheetham (SSC Management, the NMO), osa võtavad veel Tapio Korjus (Rockadillo Records), Virpi Immonen (Backstage Alliance) jt.
Tapio Korjus intervjueerib ka festivali teist legendi – Venemaa üht mõjukamat kultuuritegelast ja rahvusvaheliselt tuntud muusikaajakirjanikku Artemyi “Artjom” Troitskyt. Aastal 1986 Tšernobõli ohvrite toetuseks Nõukogude Liidu esimese suurejoonelise heategevuskontserdi korraldamises osalenud Troitsky on kirjutanud Liidu muusikast mitmeid raamatuid, olnud Venemaal telekanali juht, töötanud peatoimetajana, kirjutanud kolumne ja vedanud vestlussaateid. Tänapäeval on tal oma raadioprogramm, annab loenguid ülikoolis ning tal on oma kontsertagentuur ja plaadifirma. Lisaks on ta Vene keskkonnakaitse liikumise aktiivne liige ning viimasel ajal ka poliitilise protestiliikumise aktivist.
Ärevuse ja põnevusega tasub oodata ka pitching seanssi, kus Garage48 Tallinn Music 2012 parimad välja valitud uued tooted ja teenused esitletakse hindamiseks ja kommenteerimiseks muusikatööstuse tipptegijatele ja võimalike investoritele. Nädal enne Tallinn Music Week konverentsi toimuvale Garage48 üritusele koguneb üheks nädalavahetuseks Tallinnasse nii Eestist kui välisriikidest sadakond vabatahtlikku tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri, kelle fookuses on sel korral uute Interneti- ja mobiilipõhiste meelelahutus- ja muusikatoodete loomine. Tallinn Music Weeki paneeli žüriisse on kutsutud oma ala asjatundjad nagu Chris Douridas (KCRW-FM, iTunes jt), Sten Tamkivi (Skype), Juuso Vermasheinä (GigsWiz, Flockified), Indrek Tammeaid (VC Zone) jt.
Sel korral peatutakse konverentsi raames eraldi ka klassikalise muusika teemadel. Lähemalt uuritakse otsustus- ja valikuprotsesse, kuidas jõuavad klassikaartistid ja heliloojad mainekate plaadifirmadeni või kuulsatesse kontserdisaalidesse. Arutletakse, kas edu on võimalik vaid ennast juba kehtestanud agentuuride abil või on võimalik luua tugev bränd ka iseseisvalt. Sellised ja paljud muud olulised küsimused esitab Leelo Lehtla (Pille Lille Muusikute Fond) rahvusvahelise kogemusega osalejatele nagu Guntars Kirsis (Latvijas Koncerti), Andres Siitan (AS Artists), Peter Wilgotsson (Music i Syd) ja Kadri Tali (ERSO / Põhjamaade Sümfooniaorkester).
Lisaks tõsisematele teemadele nagu autoriõiguse ja muusikaekspordi valdkond või muusikaettevõtluse eri vormide ülevaade, ei puudu konverentsilt ka meelelahutuslikum pool. Konverentsiprogrammi lõpetab juba traditsiooniks saanud populaarne „Check My Demo“ seminar, kus festivaliprogrammis olevad bändid saavad ausat ja vahetut tagasisidet oma salvestatud materjalile otse oma ala tugevamatelt tegijatelt. Muusikat mängib ja arutlusringi juhib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna.
Tallinn Music Week 2012 toimub 29.-31. märtsil. Juba neljandat aastat aset leidva Eesti muusika esitlusfestivali ning muusikatööstuse konverentsi eesmärgiks on näidata publikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat, tutvustada meie tugevamaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning olla Eesti muusikaettevõtjatele abiks tegevuse laiendamisel välisturgudele. Konverents toimub 30-31 märtsil 2012 Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses koostöös Eesti Muusika Arenduskeskusega.
Detailne konverentsikava: www.tallinnmusicweek.ee/seminar_2012.php
(Kava täieneb jooksvalt)
Nii konverentsi- kui festivalipääset sisaldavad delegaadipassid (125 EUR) on saadaval: http://www.tallinnmusicweek.ee/register_2012n.php
Festivalipassid ja piletid on müügil Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Festivalipass 35 EUR / ISIC-kaardi omanikule 30 EUR, üksikpiletid 5-12 EUR.
Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee