Õppemoodulid loomemajanduse tugiorganisatsioonidele
14 organisatsiooni Läänemere ümbrusest panid pead kokku projektis Creative Ports, et teha loomemajanduse tugiorganisatsioonidel ettevõtete rahvusvahelistumise nõustamine lihtsamaks.
Ühtsele platvormile on kogutud Läänemere-äärsete riikide loomemajanduse ökosüsteemide kirjaldused ja poliitikasoovitused. Näidete varal tutvustatakse lehel parimaid tööriistu rahvusvahelistumiseks. Kirsiks tordil on interaktiivsed õppemoodulid, mis võimaldavad rahvusvahelistumiseks vajalikke samme paremini läbi mõelda ja omandada vajalikke teadmisi.
„Usume, et kõige väärtuslikumad kogemused saime, kui COVID19 kriisi ajal tuli planeeritud füüsilised kohtumised asendada virtuaalsetega. Nii õppisime ise ja saame nüüd ka teistele nõu anda, kuidas erinevaid sündmuseid – näitusi, konverentse, festivale jpm teistmoodi korraldada,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Loov Eesti juhtis projektis õppemoodulite koostamist.
Ühiselt kogutud tarkuseterad ei lähe kaotsi ka pärast projekti lõppu ja neid saab uurida ja neist õppida veebilehel https://www.creativeports.eu/creative-ports projekti jätkuks jääb aastateks 2022-2026 Läänemere regiooni kultuuri- ja loomemajanduse organisatsioonide võrgustiku koostööd koordineerima kultuuri- ja loomemajanduse kontaktpunkt, mida juhib Goethe Insituut Tallinnas.
Creative Port projekti rahastas Interreg Baltic Sea Region.