Loov Eesti tutvustab näitusmüügil Ida-Virumaa rahvusvähemuste käsitööd
Loov Eesti tutvustab Ida-Virumaa rahvusvähemuste käsitööd 19. ja 20. septembril Viru Keskuse aatriumis peetaval näitusmüügil.
„ Kultuuriliselt kõige mitmekesisem piirkond Eestis on kahtlemata Ida-Virumaa. Siin elavad eri rahvusvähemuste käsitöömeistrid teevad suurepärast käsitööd ja nende toodetel on oma koht meie kultuuripärandi hulgas. Toomegi nüüd mõned neist kappidest välja,” ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.
Oma töid tulevad esitlema ning müüma 8 erineva tehnika ja käekirjaga käsitöömeistrit.
Loov Eesti korraldas kevadel Ida-Virumaal ürituste seeria, mille eesmärk oli täiendada rahvusvähemuste esindajate teadmisi, kuidas oma käsitööd ja disaini tutvustada ning laiema publikuni tuua. Seminaridel käsitleti rahvusvähemuste kultuuri kohta Eesti kultuuripärandi hulgas, räägiti tootearendusest ja turundamiseks oluliste mõjusate lugude loomisest ning anti praktilisi näpunäiteid oma toodete laiemaks tutvustamiseks. Oma kogemusi jagasid Ave Matsin Viljandi Kultuuriakadeemiast, Kärt Summatavet Tartu Ülikoolist, Dan Mikkin Brand Manualist ja tunnustatud moefotograaf Olga Makina. Näitusmüügiga võetakse õpitu kokku.
Näitusmüük on osa projektist “Rahvusliku käsitöö aardelaegas Золотые руки”, mis viidi ellu koostöös partneritega Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus ja MTÜ Toila Loomekeskus ning seda finantseeris Briti Nõukogu.