#3 TIKK Neitsijärve Loovusaidas – mis teeksid, kui see oleks sinu väljakutse?
3. augustil toimus Põlvamaal Neitsijärve Loovusaidas järjekorras #3. TIKK ehk Tegusa Inimese Kogemus Käivitab. Ürituse eesmärgiks on võrgustuda ja kasutada teiste kogemust oma äri jaoks.
“See üritus on Sulle täpselt nii kasulik kui pealeTIKKuv Sa ise oled” – Indrek Maripuu. Reklaamlause voldikul vastab tõele. Kõik sai alguse juba kogunemisel ja kohvitamisel. Loovusaida ruumid on täpselt parajad selliste ürituste läbiviimiseks, inimestel pole põgeneda kuskile ning üksteisega võrgustumine seeläbi kergem. Ka asukoht on mõnus, Põlva linnast eemal, ligiduses metsad ja Neitsijärv. Võib öelda, et mõnest suurlinnast tulijatel justkui elutempo aeglustuks niivõrd rahulikus kohas keset loodust. See teeb omakorda ruumi muidugi uutele mõtetele ning lahendustele.
Peale kogunemist saab sõna igal üritusel ettevõtja, kes on midagi märkimisväärset saavutanud. Sel korral jagasid oma kogemusi Kaido ja Liane Mäesalu, kes rääkisid, kuidas ja miks üks äri 23 aastaga ennast ammendas ja mida see õpetas. Erilist rõhku panid nad oma uuele algatusele,
Liblikaia ideele – milliseid raskusi tuli käivitamisel ületada, mis neid motiveerib, miks nad väga paljusid inimesi oma klientideks ei soovi ja kas ettevõtte kasumiaruanne peab olema numbriliselt väljendatav.
Kõik kasumile suunatud ettevõtjad soovivad omale palju kliente, olenevalt mis teenust või toodet pakutakse. Kas klientide arv on ikka nii oluline? Liblikaia peremehe ja –naise jaoks mitte. Nad on loonud midagi, mida soovivad eksponeerida kõigile liblikahuvilistele ning teistele, kes on sedavõrd kaunist liblikaiast lummatud. Kaido ja Liane jaoks ei olnud oluline ka ettevõtte kasumiaruanne, mis Eesti Töötukassa nõuete kohaselt peaks olema nn roheline esimesest aastast peale. Mitte, et ei oleks olnud oluline, vaid ka võimatu – vastava keskkonna loomine võtab lihtsalt rohkem aega ja ressursse ning kasumi teenimine on nende jaoks alles teisejärguline. Kindlasti said kõik Loovusaidas kohalolijad julgust ja kinnitust – tuleb jääda oma ideele kindlaks ning kõik raskused on järjekindlusega ületatavad.
Peale Kaido ja Liane Mäesalu kogemuste jagamise toimus metoodiline arutelu väikestes gruppides: “Kui see oleks minu väljakutse, siis mida ma teeksin?”. Moodustati kolmeliikmelised grupid, kes kõik said kordamööda kindlatel aegadel sõna. Tekkis palju elavaid arutelusi ning kahtlusteta saadi ka uusi mõtteid ja ideid või vanadele ideedele kinnitust ja julgustust.
Lisaks oma kogemusi jagavale ettevõtjatele oli üritusele kutsutud ka inspireeriv esineja, oma ala fänn – kohvimaailma saladusi avama pidanud World Barista Championshipi sertifitseeritud kohtunik ja kohviröstikoja asutaja Annar Alas Coffe People-ist, kuid kel paraku osaleda sel korral ei õnnestunud ning saladused jäidki avaldamata. Sellegipoolest jäid kõik üritusest osavõtjad TIKK 3#-ega ülimalt rahule.
Kohtumiseni TIKK #4!
Lisainfo: Neitsijärve Loovusait