Kultuurikatel on kultuurimajanduse agentuur
“Kultuurikatel hakkab tegutsema kultuurimajanduse agentuurina, sündmuste platvormina ja teenusepakkujana,” rääkis Kultuurikatla arenduskeskuse juhataja Elena Natale. Loe edasi »
Praegu aktiivses ehitusfaasis olev Kultuurikatel pole mitte ainult maja, vaid koht, kus tekib sünergia eri valdkondade kultuuritegijate vahel nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Kultuurikatel on kombinatsioon vanast elektrijaamast ja selle sisse loodavast teadmiste -, võrgustiku-, elamus- ja osaluspõhisest platvormist.
Kultuurikatla arenduskeskus hakkab pakkuma inkubatsiooniteenust, kuhu on oodatud eelkõige valdkonnaüleste sündmuste korraldajad, kellele on välja töötatud teenuste paketid. Põhipaketis pakutakse ruume avatud kontoris, lisaks nõupidamiste ruume, loovidee ja ekspordiplaanide analüüsi ja arendust, projektijuhti, mentorit, koolitusi, kontaktüritusi, juriidilist ja finantsalast nõustamist ning nn. community manageri. Vastavalt iga inkubandi vajadustele saab teenuseid juurde osta.
“Peamiseks märksõnaks on siin koostöö, et piiratud ressursside juures inkubaatoritel liigselt dubleerimist ei tekiks,” rääkis Elena. Kõigi inkubaatorite ja seni tegutsevate arenduskeskustega otsib Kulktuurikatel aktiivselt koostöövõimalusi.
Inkubatsiooni eellepinguid hakatakse Kultuurikatlas juba aprilli lõpus- mai alguses sõlmima. Vastu saab võtta kuskil 20 inkubanti ning keskusesvalmivad neli ateljee-stuudiot, ruumid residentuuriks, digilabor, tootearenduseks sisustatud nn. maker-lab, toidulabor, helistuudio, black-box ning tsirkusesaal. Tööd saab Kultuurikatlas alustada septembris-oktoobris.