Homme Kultuurikatlas: kuidas me tulevikus ostame, müüme ja vahetame?
13. jaanuaril kell 14-17 Kultuurikatlas toimuval arenduste EXPO-l esitlevad Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) magistrandid oma visioone, kuidas me tulevikus ostame, müüme ja vahetame. TTÜ ja EKA ühisõppekava Design & Engineering tudengid tutvustavad traditsiooniks saanud arenduste EXPO-l visioone teemal: rõivastus (partneriks Baltika Grupp), tervis (partneriks Sotsiaalministeerium) ja toit.
„Tudengite eesmärk oli töötada välja ärimudeli alge, mille arendamisel vaadeldakse ostukogemust tervikuna, ühildades füüsilise ja virtuaalse maailma võimalused,“ kinnitab TTÜ disaini õppetooli juht prof Martin Pärn.
Kontseptsioonide loomisel andsid partnerid pidevat tagasisidet ning olid toeks ideede suunamisel ja esialgsete uurimisandmete sünteesimisel. Baltika Grupi brändingu koordinaator Karin Õun kinnitab: “Koostöö disainitudengitega on olnud meeldivalt professionaalne alates kursuse korraldusest kuni tudengite spetsiifiliste erialaste küsimusteni. Meile on väga sümpatiseerinud ülikoolipoolne tugev tudengite suunamine mõtlema kastist välja ja oleme väga üllatanud, kui erinevaid lahendusi võib tulla ühe teemakäsitluse juures.”
Disaineritest ja inseneridest koosnevad meeskonnad tutvustavad arenduste EXPO-l seitset uut süsteemi. Podium on uus sotsiaalne moevõrgustik, mis pakub nii stilistidele kui tarbijatele paremate moeotsuste tegemise platvormi. CODE annab kasutajatele võimaluse moeloomes kaasa lüüa ja tagab moetööstusele kliendikesksema lähenemise. Potateque on pakendamata kartulite müügiautomaatide võrgustik. Feast on hologrammitehnoloogial kasutajaliides, mis edendab toidu ostmise, müümise ja jagamise kõrval ka kogukondlikku suhtlust. Breaktiveteeb koolivahetunnid aktiivseks, muutes laed, seinad ja põrandad interaktiivseks mänguväljakuks. E-mergency seob meditsiinilise väljaõppega vabatahtlikud kiirabisüsteemi, et abi kohalejõudmist kiirendada.
Arenduste EXPO on avalik ning kõik huvilised on oodatud töödega tutvuma. Projekte juhendasid Martin Pärn, Ruth-Helene Melioranski ja Janno Nõu.
Taust
TTÜ ja Eesti Kunstiakadeemia rahvusvaheline magistriõppe ühisõppekava Design & Engineering eesmärgiks on siduda teadus, tehnoloogia ja disain ühtseks loovaks distsipliiniks. Õppekava toetub kasutajakesksele lähenemisele, arendustegevusele ja ettevõtluse ning majanduskeskkonna mõistmisele ja loob seeläbi viljakama pinnase innovaatiliste tootelahenduste väljatöötamiseks. Üleilmselt kõrgelt hinnatud disaini- ja arhitektuuriajakiri Domus valis TTÜ ja EKA ühisõppekava Design & Engineering 50 parima 2016. a disainikooli hulka.
Lisainfo
www.facebook.com/events/
Ruth-Helene Melioranski
TTÜ ja EKA ühisõppekava Design & Engineering
tel 5660 3440
ruth-helene.melioranski@ttu.ee