Garage48 Hardware&Arts hackathonil osales rekordarv hakkajaid

21. veebruar, 2017

Pühapäeva hilisõhtul lõppenud Garage48 Hardware & Arts hackathonil osales tänavu ligi 180 aktiivset tootearendajat. Peavõidu viis sel korral koju akude monitoorimisseadme loonud tiim “CBMS” (Centralized Battery Monitoring System), kes lõid haldusseadme suurte masinaparkidega asutustele, nt Eesti Kaitsevägi, autobussipark jmt, kus sõidukid peavad olema iga hetk stardivalmis. Seade aitab mugavalt teada saada, milline aku hakkab tühjaks saama ja vähendab seeläbi aja- ja rahakulu.

EKA poolt väljaantav Best Design eriauhind läks sel aastal võistkonnale “aFLOAT”, mis oma leiutisega rõõmustab kalamehi, sest võimaldab kala konksu otsa püüdmise ajal tegeleda ka muude asjadega. Kala näkkamise korral tuleb teavitus nutiseadmesse. Lisatud GPS ning valgusallikas on abiks pimedal ajal. Best Design tiitliga tunnustatud tiim sai EKAlt auhinnaks ERKI moeshow pääsmed ning 3 karpi EKA arhitektuuri doktorandi ja õppejõu Sille Pihlaku loodud 3D Tallinna vanalinna šokolaadi. aFLOAT’i moodustavad 7 arendajat Leedust ning 1 Eestist.

Best Technology auhinna viis taas endaga kaasa lätlaste meeskond, kes valmistas kineetilise audiovisuaalse installatsiooni “Re-Loop”, mis pakub üheaegselt huvi nii tehnoloogia-, heli- kui ka valgusinstallatsiooni sõpradele. Prototüüp ise asub nüüd Riias, kuid meeskond tegi tootest ka veebiverisooni, millega saab mängida siin www.burans.lv/re-loop.

Garage48 Hardware & Arts üritust korraldavad ühiselt Tartu Ülikool, Garage48 ja Eesti Kunstiakadeemia. Rekordilise 175 osaleja seas oli EKA tudengeid nii arhitektuuri, sisearhitektuuri, tootedisaini, moedisaini ning disain ja tootearendus erialadelt. II koha võitnud “False radar” tiimis, mis lahinguolukorras eksitab vastaseid, osalesid Liisbet Ross ja Liisi Kippak tootedisaini 2. kursuselt. Parima tarkvara eriauhinna saanud “Mapy.Me” võistkonnas lõi kaasa arhitektuuri 3. kursuse tudeng Keiti Lige. Best Marketing tiitliga pärjatud “Streamo” meeskonna liige Anette Sepp õpib disain ja tootearendus õppekaval.

EKAst olid mentoritena kaasatud Renee Puusepp, Nithikul Nimkulrat ja Märten Peterson.