Creative Business Cup’i tibude lugemist alustati sügiseses Riias
Juba novembris kogunevad rohkem kui 70 riigi start-upid Kopenhaagenis, et võtta mõõtu ja selgitada välja kõige innovaatilisem ning maailma paremaks muutev äriidee.
Kuuendat korda toimub globaalne ettevõtluskonkurss – Creative Business Cup. Loov Eesti on selle konkursi esindaja Eestis ja igal aastal valime me välja ühe ettevõtte, kes esindab suurel laval Eestit. Sel aastal osutus CBC Estonia võitjaks Gelatex Technologies. Start-up loob uut kunstnahka zelatiinist, et vähendada nahatoomise jalajälge ja pakkuda moetööstusele uudset ja innovaatilist materjali.
Möödunud nädalal kogunesid 7 Läänemere äärse riigi esindajad Riias, kus toimus suureks võistluseks ettevalmistav BootCamp.
Idufirmadest osalesid Läti, Leedu, Eesti, Soome ja Taani ettevõtjad.
Pitchingtreeningu viis läbi Eestis hästi tuntud koolitaja Gleb Maltsev. Glebil on suurepärane oskus ja võime õpetada läbi kogemuse, kuidas oma ideed kirjeldada nii, et lugu oleks selge, struktureeritud ja kõigile mõistetav. Sellele koolitusele võis osalejate poolt kuulda ainult kiidusõnu.
Teise koolituspäeva viis läbi Läti koolitaja Vanda Dauksta. Kuna koolitajate meetodid ja stiil olid erinevad, siis sai tulemus mitmekesine ja püsiv.
CBC BSR BootCamp oli osa Läti Creative Forum’ist. Kahe päeva jooksul saime osa Läti loomemajanduse parimatest näidetest, osaleda Läti CBC võitja valimisel ja olla inspireeritud Creative Business Cup direktori Rasmus Wiinstedt Tscherning-u ettekandest.
See on vist paratamatus, et kõige lähemate naabrite juurde satume me alati liiga harva ning seetõttu on ka teadmised nende loomemajanduse valdkonnast lünklikud. Näiteks toimub Lätis selline põnev üritus nagu Ezera Skaņas festival, mis toimub keset järve, kuhu öösel tuleb paatidega kohale minna, teadmata, kus asub lava ja kes on esinejad. Anatomy Next on start-up’i lugu, kus skulptor kasutades ära oma oskusi ja teadmisi anatoomiast on loonud simulaatori, et arsti saaksid praktiseerida keerulisi operatsioone võimalikult tõetruult, kuid sealjuures ohutult. Need on ainult mõned suurt elevust tekitanud näited.
Foorumi lõpus toimus viie Läänemere äärse riigi – Taani, Soome, Eesti, Läti ja Leedu osalejate vaheline pichingu võistlus rahvusvahelise komisjoni ees.
Selle minivõistluse võtjaks tuli Läti start-up Gamechanger, mis arendab elektrikitarridele heli muutmiseks pedaale ning plaanis on ka lisaseadmed teistele muusikainstrumentidele. Soovime seekordsele võitjale õnne ja edu ning ärgem unustagem, et tõehetk, kes on parim start-up 2018.aastal selgub Kopenhaagenis 27.novembril.
Lätis käisid Mari-Ann Meigo Fonseca (Gelatex Technologies) ja Loov Eesti esindajana Eva Leemet.
Ettevõtmist toetas EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest loomemajanduse meetme raames.