Riigiportaali juhi Aarne Seppeli sõnul muutub portaal nii seest kui ka väljast. „Uus riigiportaal tuleb mõõtmatult kasutajasõbralikum, loogilisem ja parema väljanägemisega. Muutub kõik – teabe esitamise viis, teenused ja kontaktid. Portaal peab igale inimesele pakkuma just talle vajalikke teenuseid ja infot. Loodame, et avaliku sektori asutuste teenused jõuavad uueneva riigiportaali kaudu inimesteni mugavamalt,” selgitas Seppel.
Webmedia avaliku sektori äriüksuse juhi Tähve Lõpu sõnul tehakse riigiportaalis muudatusi nii avalikus keskkonnas kui ka administratiivse poole peal. „Seetõttu on tehnilise lahenduse juures Webmedia jaoks oluline, et teenuste ületõstmine uude portaali toimuks võimalikult sujuvalt ja kasutajad saaksid toimingute tegemist valutult jätkata ka peale uue portaali kasutuselevõttu,” lisas ta.
Riigiportaali loomisel tuginetakse kahe aasta jooksul tehtud põhjalikele analüüsidele ja kasutajaküsitlustele. Kõik teemad saavad parema ülesehituse, et kasutajal oleks neid lihtsam leida. Artikleid hakatakse näitama mugavamas vormis ja mis kõige olulisem – artiklid on esitatud tavainimesele mõistetavas keeles, kantseliiti vältides. Olulise muudatusena on puudega inimestel tulevikus hõlpsam riigiportaali kasutada.
Uus suund on personaliseeritus, mis tähendab, et iga sisse loginud kasutaja saab hallata enda dokumente ja e-posti, muuta teavituskalendri tellimusi ning teavet enda asukohast. Samuti luuakse inimestele ametlike dokumentide hoidla, kus saab silma peal hoida enda suhtlusel riigi või kohalike omavalitsustega.
Otsing muutub paremaks ja detailsemaks. Inimene saab valida, kas otsib kõiki selle sõnaga seotud kategooriaid, teenuseid, teemasid või asutuste kontakte. Uue lahendusena tuleb eesti.ee avalehele sildipilv, mis hakkab näitama kasutatumaid teenuseid ja artikleid.
Riigiportaali uuendamise eelarve on üle kahe miljoni krooni, millest osa rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond. Tööde tähtaeg on järgmise aasta märtsi lõpp.
Pilk uuele kujundusele: http://proto.eesti.ee/ (Tegemist on kujunduse ja ülesehituse näidisega, prototüübis ei ole teenuseid ega infot.)