Inspiratsioonilõuna
Inspiratsioonilõunad 2015
Loomevaldkonna ettevõtjate kogemustevahetamise koht
Inspiratsioonilõunatel on loomeettevõtjatatel suurepärane võimalus saada oma ettevõtte arendamiseks puuduvaid teadmisi. Loomevaldkonna arendajatele ja poliitikakujundajatele toovad inspiratsioonilõunad koju kätte rahvusvahelised loomeettevõtluse trendid.
Lõunale olete palutud kolmel korral kevadhooajal ning septembrikuus ootame teid kõiki loomemajanduse finantseerimise foorumile.
Inspiratsioonilõunad toimuvad inglise keeles. Osavõtutasu 6 eurot sisaldab ka lõunasööki.
Tallinn
31. märts “Müüa idee! Ka sinu loomingule on tootja ja turg.“
12.00-14.00, Kino Artis, Estonia pst 9, Tallinn
Timo Salli (FIN), Jeanette Lennartsdotter (SWE), Eeva Mägi (EST)
Paljud disainerid on ise-tegijad. Samas ei jätku neil alati piisavalt ressursse, et uus toode jõuaks laiema publikuni ja oleks selleks piisava kvaliteediga. Oma ideest aga ei julgeta/soovita/osata lahti lasta, et see mõnele tootjale edasi anda ja ise asuda uusi väärt ideid genereerima. Räägime tuntud tegijate kogemustele tuginedes, mida peab arvestama oma ideed ära andes, et sellest ka edaspidi tulu tõuseks.
REGISTREERU SIIN
Esinejad:
Vandeadvokaat ja režissöör Eeva Mägi on spetsialiseerunud intellektuaalse omandi küsimustele. Magistrikraadi omandas ta Maastrichti Ülikoolis. Doktoriõpingute kõrvalt asus ta veel filmieriala magistriõppesse Balti Filmi- ja Meediakoolis. Hetkel töötab ta Maria Mägi Õigusbüroos ning õpetab autoriõigusi Tallinna Tehnikaülikoolis.
Klaasikunstnik Jeanette Lennartsdotter töötab Rootsi vanimas klaasikojas Glasets Hus disainer/klaasikunstnik ja loovjuhina. Lisaks teostab ta oma ideid isiklikus töökojas/ateljees Göteborgis ja oma talu suveateljees Kalmari linna lähistel.
Lennartsdotter jälgib oma teoseid luues tähelepanelikult igat etappi ning ebaõnnestumised lähevad uuesti töötlemisse. Õige isik õiges kohas säästab aega, raha ja keskkonda. Transport peab olema läbimõeldud ja pakendid taaskasutuses. Keskkonda säästavad ka digitaalne töötlus ning vahendite ja tööriistade õige hooldamine. Materjal on eranditult kohalik, looming ajatu ja elegantne.
Sellise visiooni ja ideoloogia teostamiseks tuleb ise juhtida protsesse ideest tooteni, usub Lennartsdotter. Suurtele ettevõtetele ideed müües jäävad idee autori kasumimarginaalid väga väikeseks ning kaob ülevaade keskkonnamõjust. Koduleht:http://www.jeanettelennartsdotter.se/
disainer, Aalto Ülikooli professor Timo Salli
Timo Salli erialaks on metallitöö. Ta on õppinud seda Lahti Disainiinstituudis ja Helsinki Kunsti- ja Disainiülikoolis. Tema juhendamisel on Aalto Ülikooli disainitudengid korduvalt osalenud suuremate projektidega Milano mööbli- ja disainimessil. design.aalto.fi/en/
14.aprill “Testitud innovatsioonimudel – loovus+IT“
12.00-14.00, Kino Artis, Estonia pst 9, Tallinn
Christina Forsgård Netprofile Finland (FIN), Kalle Viira CMO, Co-Founder Faralong.com, Seren Eilmann, heelosophy.net (EST)
Loomemajandus ja IT mängivad innovatsiooniprotsessis võtmerolle ning üheski valdkonnas ei kujutata ette elu ilma IT-ta. IT ei ole ainult internet ja äpp vaid saab koos loovusega anda lisaväärtust ükskõik millisele elualale. Räägime, kuidas IT ja loovus on erinevaid elualasid koos arendanud ja millega peab arvestama eri sektorite koostööd alustades. Parimad näited Soomest, Taanist ja Eestist.
REGISTREERU SIIN
Christina Forsgård Netprofile’i asutaja, koolitaja
Suhtekorraldus ja infotehnoloogia on Christina kirg. Ta on oma karjääri jooksul nõustanud sadu lennukaid iduettevõtteid nii Soomes, aidates neil üles ehitada just nende ettevõttele sobiva suhtekorraldusstrateegia. www.netprofile.fi
Kalle Viira, Faralong.com asutaja.Kalle Viira on olnud loov turismiprofessionaal juba 15 aastat ja ta on korraldanud, turustanud ja juhtinud reise kümnetes riikides, sealhulgas mägedes, dzhunglites, kõrbedes ja teistes kaugetes paikades.
Faralong on turismitehnoloogia ettevõte, mis arendab giidiga reisidele ja seiklusmatkadele uut hinnastamismudelit. Faralong viib inimesed otse kohalike reisikorraldajatega kokku, näitab kogu broneerimisprotsessi jooksul kõiki kaasnevaid hindu ja muudab reisd seda soodsamaks, mida rohkem huvilisi on.
Seren Eilmann, Heelosophy asutaja ja tegevjuht
Pärast kümmet aastat Tartu Teaduspargis otsustas Seren viimaks ise ettevõtlusega alustada. Garage48 üritusel kohatud tiimiga lõi ta Heelosophy – firma, mille unistuseks on muuta kõrgete kontsade kandmine mugavaks.
28.aprill “Piirideta ärimudelid“
12.00-14.00, Kino Artis, Estonia pst 9, Tallinn
29.aprill “Borderless Business Models”, 10.00-12.00, Soome Suursaatkond Lätis, Kalpaka bulvaris 1 Riia (Registreeu siin)
Tihedas konkurentsis on läbilöömiseks vaja eristuda, leida uusi viise turule jõudmiseks ja ekspordiks ning teenida nutikusega. Uute ärimudelitega on välja tulnud paljud loomeettevõtted ja tehnoloogia-ala ettevõtted. Vaatame ja kuulame, mis oleks nendelt õppida. Mis on start-up maailma ärimudelite trendid? Kas mõni näide inspireerib ka enda ärimudelit üle vaatama olukorras, kus ressursid on piiratud, kuid turg on globaalne.
REGISTREERU SIIN
Esinejad:
Riku Mäkelä, Slushi tegevjuht.
Slush on suurim investoreid ja idufirmasid kokkutoov üritus Euroopas – viimati osales seal 750 investorit kogu maailmast. Aasta kõige pimedamal ajal toob Slush Helsingisse kokku muljetavaldava hulga ettevõtlikke inimesi – 2014. aastal võtsid kaks päeva väldanud tehnoloogiaüritusest osa 3500 firmat ja ca 14 000 inimest.
Martin Kõiva, Pipedrive klienditoe juht.
Pipedrive loob CRM tarkvara müügiproffidelt müügiproffidele.
Pipedrive’i asutajate taust on tihedalt seotud müügitööga. Pipedrive kasvas välja koolitusfirmast Vain & Partnerid ning firma kasvades koges meeskond puudusi, mis esinesid olemasolevates CRM-tarkvarades. Kuskilt ei olnud võtta tarkvara, millega lihtsalt oma müügitoru juhtida.
Niisiis ühendati 2010. aastal jõud tarkvaraarendajate tiimiga ning koos loodi Pipedrive – lihtne ja samas võimas müügijuhtimise tarkvara.
Pipedrive’i klienditoe juht Martin Kõiva on toimetanud ühel või teisel kujul tehnoloogiavaldkonnas 7 aastat. Varasem karjäär kulges PR-konsultantina, andes nõu sellistele firmadele nagu näiteks SmartPOST, Nissan ja Microsoft, millele järgnes põgus põige Elioni B2B turundusse. Enne Pipedrive’ga liitumist veetis Martin aga 3 aastat Cherry Medias, mille näol on tegu Baltikumi ühe suurema e-äriga. Cherrys oli tema vastutada esialgu turundus, kuid hilisemalt kogu Eesti haru vedamine.
Jätkufoorum
Money for nothing? Creative Industries and Financing
Tallinn, 8. september
12.00-16.00
Koht kinnitamisel
Kuigi riigil on mitmeid ettevõtlustoetusi, on väikestel loomeettevõtetel keerukas lisaraha saada. Investoritel pole veel arusaama, milliseid võimalusi loomeettevõtlus endas peidab. Teisalt puuduvad sageli loomeettevõtetel ka oskused investorite ligi meelitamiseks ja erakapitali kaasamiseks. Räägime sellest, kuidas saada jalg investori ukse vahele ja mida investor vajab rahastusotsuse tegemiseks. Kas loomeettevõtetel on üldse shanssi?
Päevane foorum keskendub aruteludele, milles osalevad investorid, riskikapitalistid, ettevõtjad ja poliitakujundajad.
REGISTREERU SIIN
CED Inspiratioonilõuna sarja ja foorumit korraldavad ning rahastavad Soome Instituut, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Loov Eesti. Üritused toimuvad Tallinnas ja Riias 2015.aasta kevadel.