Eesti idufirmade edulugu kõrvuti kultuuriprogrammiga Nantes’is

04. detsember, 2014

Oma igapäevases rutiinis oleme meie oma e-riigiga harjunud isegi niivõrd, et ei oska asjaajamise mugavust piisavalt väärtustada enne, kui satume mujale ja avastame, kui palju ka kõige lihtsamad protseduurid aega võtavad. Olgu selleks siis pangakonto avamine Londonis või internetiühenduse saamine Brüsselis.

Eesti on maailmas e-teenuste  ja start-up’ide arendamise esirinnas. Viimane ja hetkel kõige atraktiivsem pakkumine kogu maailmale on e-residentsus. Seda, ja ka kõiki teisi e-teenuseid, mis eriti tihedalt seotud start-up ettevõtluskeskkonnaga, tutvustati 5.detsembril Nantes’is.  Eesti kultuuripäevad eLU Vivre l’Estonie a’Nantes algasid äriseminariga “Start-up in Estonia”.

Seminari eesmärgiks oli tutvustada meie ettevõtluskeskkonda ja toetusprogramme, mis on rahvusvahelised ning avatud ka prantslastele. Eesti edulugusid start-up ettevõtluses tõstis oma avasõnavõtus esile ka kultuuriminister Urve Tiidus.

Eesti Arengufondi juhi Pirko Konsa ettekanne andis ülevaate nii start-up ettevõtlusest, toimivast ökosüsteemist, kui ka meie edulugudest, kes maailmas läbi löönud. Pirko Konsa rõhutas, et äriedu valemis on tähtis koht loovusel, sest just näiteks disain on see, mis olulisel määral kasvatab uute toodete ja teenuste lisandväärtust.

Eesti edulugu start-up ettevõtluses täiendasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisesindaja Pariisis, Kristiina Kalda,  Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite konsultant Kristjan Niinemaa ning kahe kiirendiprogrammi esindajad: Aleksander Tõnnisson – Buildit’ist ja Erik Anderson  Startup Wise Guy’sist.

Eesti esinejatele sekundeerisid Nantes’is start-up programme arendavad Céline Delval keskusest Atlantic 2.0 ja Florian Hervéou, Company Camp.US. Esimene neist arendab keskust, kus ühendatud nii kiirendi kui  ka inkubatsiooniprogramm. Teine aga plaanib käivitada Buildit’i eeskujul hard warestartup’ide kiirendiprogrammi.

Kohalikud esinejad ja seminaril osalejad hindasid väga kõrgelt võimalust näha ja kuulda tervikpilti Eestis toimuvast, õppida meie kogemustest ja osaleda arutelul, kus peamine teema oli kiirendite tulevik – Kiirendid 2020. Ümarlaual kokku pandud tulevikuvisioon esitatakse ECCIA (The European Cultural
and Creative Industries Alliance) töögrupile poliitikadokumendi sisendiks.

Seminar oli SAMOA Kultuuriklasti ja Loov Eesti esimene koostööprojekt. Kahepäevase kohtumise käigus sai tehtud ka plaane jätkuprojektiks, mis peaks startima 2016. aastal.

Neile, kes seminarist osa ei saanud, on meil hea meel teada anda, et Eesti kiirendiprogrammide Buildit ja  Startup Wise Guyis järjekordne avalduste voor on avatud 15.detsembrini 2014.isainfot leiate veebilehtedelt – www.buildit.ee jawww.startupwiseguys.com. Uuri järele, vahest on oma äriga alustamiseks just Eesti see õige koht.

Nantes’is käis Eva Leemet

Vaata pilte Facebookis