Loomemajanduskeskuses kaitsti edukalt 14 äriplaani
Täna, 15. detsembril 2016 kaitsesid Tartu Loomemajanduskeskuse juures tegutsenud hindamiskomisjoni ees oma äriplaani 14 uut loomeettevõtjat, kellest parimatel on võimalus asuda loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamisel.
Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul võib uue lennuga väga rahule jääda. „Kõik täna oma äriplaani kaitsnud noored ettevõtjad tulid meie juurde põnevate ja omanäoliste ideedega. Nüüd on ka äriline pool küpsenud ja usun, et kuuleme päris mitmest neist veel ka edaspidi,“ lisas Kuivjõgi.
Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega ettevõtjad:
- Henri Viljarand (Gneissform) kavatseb toota vineerist valamuid, mis on oma vormi saanud maakivi järgi.
- Toomas Vabamäel (Arbor) on plaan toota unikaalseid vannitoa keskkonda integreeritavaid puidust valamuid.
- Marko Teder soovib hakata tootma ajatut metallkonstruktsioonil disainmööblit ja avada Tartus kaasaegse metallitöökoja.
- Anni Ansmann (samanimeline bränd Anni Ansmann) disainib naturaalsest nahast aksessuaare nii naistele kui ka meestele – kandekotid, keha-aksessuaarid (trakside külge kinnitatavad taskud jmt) ning väiksemad tooted nahajääkidest (käeehted, võtmehoidjad, kaarditaskud).
- Senni Vels, Karel Limberg ja Kristina Aas (Eherüs) soovivad toota jõeforelli nahast aksessuaare: mansetinööbid, lipsunõelad, kõrvarõngad.
- Karolina Lehtma ja Liisi-Ly Viitkin (LAYK) kavatsevad hakata looma moodsaid etnograafilisest ainesest inspireeritud rõivaid – esialgu peamiselt mantleid, kus rõhk on lõigetel ja vormidel.
- Birgit Õigus (Mahmasnik) soovib toota taaskasutatavatest kangastest lasteriideid, mis sobituksid pigem rokkarite ja hipsterite maitseeelistustega.
- Raine Toss (Kuul) loob unikaalseid fototrükiga vabaajarõivad – nii sportimiseks, tööl käimiseks kui ka vabal ajal kandmiseks. Tootevalikus on kleidid, t-särgid, retuusid, pusad ja pleedid.
- Janika Solmann (samanimeline bränd Janika Solmann) hakkab tootma taimedega värvitud ja loodusprinditud tekstiilitooted – aknakatteid, patju, pleede jm kodutekstiili.
- Marika Tali (Miw) soovib avada huvitavaid ja trendikaid kassiteemalisi kunstiteoseid ja disainitooteid pakkuva online-galerii ja e-poe, pakkudes nii kassiteemast inspireeritud rõivaid, aksessuaare, meeneid, tekstiile jpm. Poest ei puudu ka erilised mänguasjad kassile.
- Helen Schasmin, Henryk Novod, Ragnar Novod (2HeRa Agentuur) hakkavad kirjutama põnevaid stsenaariume nii täispikkadele mängufilmidele kui ka telesarjadele.
- Kati Mäesaar (Diuks) soovib koostöös muuseumite ja Euroopa eesti koolidega arendada ning disainida laste kõnearendus- ja haridusprogramme, mõeldes nii eakohase arenguga kui ka erivajadustega lastele.
- Kristjan Mõru (Vuuduu) pakub foto- ja videoteenuseid, kavatsedes arendada välja täiteenust pakkuva reklaamiagentuuri.
- Eeva Adamson (Nosmada) hakkab pakkuma õmblushuvilistele lastele veebikaubamajades müüdavaid õmbluskomplekte.
Tartu Loomemajanduskeskuse eelinkubatsiooni programmi eesmärgiks on anda loomeettevõtlusega alustajatele algteadmised ettevõtlusest. Kolmekuulise kursuse järel kirjutatakse valmis äriplaani ja kaitstakse seda komisjoni ees. Äriplaani kaitsnutel on võimalik asuda loomemajanduskeskuse inkubatsiooni ja saada abi oma ettevõtte arendamisel.
Eelinkubatsiooni programmi toetas Euroopa Regionaalarengu Fond meetme „Loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamine“ projekti “Tartu LMK 2015–2017” kaudu.