Tartu Kõrgema Kunstikooli disaininäituse raames toimuvad vestlusringid
28. ja 29. oktoobril toimuvad Galeriis Noorus Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) näituse VÄLI /FIELD raames disainiteemalised vestlusringid. Ühtlasi saab veel viimast nädalat – kuni 1. novembrini – külastada näitust, mis annab esmakordselt põhjaliku ülevaate TKK tudengite ja vilistlaste saavutustest disaini valdkonnas.
Teisipäeval, 28. oktoobril kell 16.30 toimub galeriis Noorus vestlusring teemal „TKK disaininäituse VÄLI/FIELD tööde valikust, TKK tudengite ja vilistlaste positsioon Eesti disainimaastikul”. Vestlusringi on kaasatud TKK vilistlased Katre Piho, Sille Sikmann, Triinu Pungits, Kersti Teenu ja Mario Kroon.
Katre Piho (http://myq.clothing/) tegeleb tehnoloogiamahukate arendustega disainis, Sille Sikmann (www.scheckmann.com ) on loonud meeste jalanõubrändi Scheckmann, moeauhinna Hõbenõel võitja Triinu Pungits (www.pungits.com ) on lisaks unikaalmoega tegelemisele omanimelise brändi Pungits omanik ning Kersti Teenu (www.facebook.com/pages/Teenu/1473618566226433) arendab edasi lõputööna valminud stabiliseeritud puidust käekellade projekti. Mario Kroon töötab firmas AS Arens Mööbel disainerina. Vestlusringi modereerib Kai Lobjakas.
Kolmapäeval 29. oktoobril kell 16.30 toimub vestlusring teemal „Kuidas õpetada disaini erinevatel haridustasanditel?”
Kas ja kui palju võiks ning peaks õpetama disainiga seonduvaid teemasid põhikoolis, millised on parimad võimalused selleks ning milliseid takistusi esineb? Millisel moel saab disaini siduda huviringidega ning millises vormis üldse võiks ja saaks huviringid toimida? Mida peaks teadma ja tegema tudeng siis, kui ta tunneb, et sooviks oma ideid mõnes ühistegemise või õpetamise vormis katsetada, kuid see ei mahu päris olemasoleva hariduse raamidesse ehk millised on võimalused mitteformaalse hariduse vallas midagi ette võtta? Kuidas toimib õppimine üksteiselt juba töötavas meeskonnas? Kuidas selliseid protsesse oleks mõistlik juhtida.
Vestlusringis osalemiseks on oma nõusoleku andnud:
– Tartu Lastekunstikooli direktor, TKK vilistlane Aadi Tegova, kellel on kogemus ka tööst Playtechi rahvusvahelises disainimeeskonnas;
– TKK tekstiiliosakonna 2011. aastal lõpetanud Maarja Tamjärv, kes õpetab TKK-s ja Forseliuse Koolis ning õpib alates 2014.a sügisest TÜ Kunstide osakonnas kunsti, käsitöö ja kodunduse õpetaja magistriõppekaval.
– Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Ardo Rohtla, kes tegeleb mitteformaalse hariduse erinevate tasanditega.
Vestlust modereerib Keret Altpere TKKst.
TKK ulatuslikul disainivaldkonna näitusel VÄLI/FIELD on eksponeeritud vilistlaste ja tudengite tööd, mis on saanud rahvusvahelist tunnustust ja tähelepanu ning mis on kõnekad ka väljaspool kõrgkooli. Kokku osaleb näitusel 69 autorit.
Näituse VÄLI/FIELD tööde valiku tegi Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor ja disainikogu kuraator Kai Lobjakas, kujundus Madis Liplap ja Aet Ollisaar. Näituse assistent on Marju Nurk, kujunduse teostuses osalevad tekstiiliosakonna I kursuse tudengid.
Näitus toimub koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga ning seda toetab Tartu linn.
Galerii Noorus asub Riia 11, Tartus. Galerii on avatud T-L kl 10-17.