Alanud on avalduste vastuvõtt galeristide meistrikursusele
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) eestvedamisel tänavu sügisel kolmandat korda toimuv galeristide meistrikursus on mõeldud nii praktiseerivatele kui ka alles alustavatele galeristidele eesmärgiga pakkuda neile professionaalset galeriinduse ja kultuurikorralduse alast koolitust.
EKKAK korraldatud galeristide meistrikursus annab kursusel osalejatele mitmekülgsed teadmised rahvusvahelist kunstimaailmast ja selle dünaamikast oma ala rahvusvahelistelt ekspertidelt. Galeristide meistrikursusel käsitlevate teemade hulka kuuluvad: alustavaid kunstnike esindava kommertsgalerii jätkusuutlik töömudel (Sol Pochat, HILO Galeria); kunstiajakirjandus ja -perioodika ning kirjutamine sotsiaalmeedia kanalitele (Andrew M. Goldstein, Artspace, Phaidon); näitusekorralduse ja kureerimise kaasaegsed suundumused (Fatos Üstek, vabakutseline kuraator, fig2).
6-päevane intensiivne galeriinduse alane kursus on avatud nii magistritaseme üliõpilastele, kellel on huvi kaasaegse kunsti vastu või kes on varasemalt kaasaegse kunsti väljal töötanud, kui ka praktiseerivatele galeristidele, kunstivahendajatele, kultuurikorraldajatele, ja kunstnikele.
Galeristide meistrikursuse töökeeleks on inglise keel.
Kolmele kursuse läbinule avaneb võimalus osaleda arenduskeskuse galeriipraktikal välisgaleriides 2017. aastal.
21. – 22. september
Sol Pochat
Galerii esindatus alustavatele kunstnikele HILO Galeria näitel
HILO Galeria on 2015. aastal Buenos Aireses, Argentiinas, asutatud galerii, mis keskendub koha- ja kontekstispetsiifilistele kunsti- ja kuratoriaalsetele praktikatele. Kursus käsitleb kommertsgaleriina toimiva HILO Galeria tegevuse näitel seda, kuidas saab noori, alustavaid kunstnike esindav galerii olla jätkusuutlik.
29.– 30. september
Fatos Üstek
Sissejuhatus kureerimispraktikatesse
Kursus võtab vaatluse alla kuraatoripraktika ja selle tähtsuse ja tähenduse tänapäeva kunstiökoloogias. Andes ülevaate paljususest, mis kaasaegseid kuratoriaalseid praktikaid mõjutavad, keskendub kursus erinevatele modaalsustele, mida kuraator kunstiteosega suhestumisel ja selle publikule nähtavaks tegemisel kasutada saab.
1.-2. oktoober
Andrew Goldstein
Kuidas kirjutada kunstist (nii, et kirjutatut ka loetaks)
Alates poleemikutest ja sõjajärgsest kunstiperioodikast ning kunstiajakirja October esiletõusust kuni tänapäeval laialt levinud TMZ-sarnaste kunsti kajastavate veebiväljaanneteni, arutab diskussiooni vormis toimuv kurus seda, kuidas kunstist kirjutamine on viimase seitsmekümne aasta jooksul radikaalselt muutunud.
Taotlusvorm galeristide meistrikursusele registreerimiseks on allalaetav siin. Registreerimine on avatud kuni 12. septembrini.
Asukoht: Eesti Kunstiakadeemia, Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut
Kursuse tasu ja lisainfo: Kadri Laas, kadri@ecadc.ee