“Kahjuks pole Eesti tootmisega seotud ettevõtetes just sagedane pilt see, et ühise laua taga istuvad disainer, insener ja turundaja,” rääkis disainer Veiko Liis.

21. märts, 2013

veiko liis

“Kahjuks pole Eesti tootmisega seotud ettevõtetes just sagedane pilt see, et ühise laua taga istuvad disainer, insener ja turundaja,” rääkis disainer Veiko Liis.

 

16-17. märtsil toimunud viiendal TeamLabil kogunesid taas insenerid, disainerid ja turundajad, et üheskoos uusi tooteideid arendada. Enam kui kümnest esitletud ideest arendati edasi kuute projekti, mille meeskonnad kahe päeva jooksul tooteideed ning ärimudelit arendasid. “Enamasti on analoogsed kahepäevased üritused tarkvara lahenduste loomiseks; seevastu TeamLab keskendub füüsilistele toodetele,” rääkis disainivaldkonnas meeskondi nõustanud Veiko Liis disainifirmast Taikonaut.

TeamLabil arendatakse väikestes rühmades erinevaid projekte ning tehakse lühikese ajaga intensiivselt läbi protsess ja areng, mille peale erinevates haridusasutustes planeeritakse mitmeid kuid. “Suurima väärtusena näen ma just koostöö harjutamist. Väga erinevatest valdkondadest tulnud inimesed kohtuvad ning üsna mänguliselt sünnivad uued äriideed ühe või teise asja tootmiseks, müügiks. Kahjuks pole Eesti tootmisega seotud ettevõtetes just sagedane pilt see, et ühise laua taga istuvad disainer, insener ja turundaja,” lausus Veiko.

“Lõpptulemusest isegi olulisem on minu arvates see, kuidas need kaks päeva veedetakse. Tegevuse käigus tekib laiem arusaam toote turule toomisega seotud probleemidest. Harjutatakse esinemisoskust, rakendatakse oma teadmisi ning õpitakse pidevalt midagi uut,” tõi Veiko vàlja.
“Sellised üritused annavad osalejatele vahetut tagasisidet, mis võiks nende ühe või teise idee väärtus olla. Samuti julgustab see ettevõtlusega tegelema. Laiemas plaanis muudavad minu arvates TeamLabi üritused kogu Eesti majandust (loomemajandust) jätkusuutlikumaks, tunnustades nutikaid ja kõrget lisaväärtust loovaid projekte.”
Loe TeamLabi kokkuvotet siit.