MIT Global Startup Workshop jõuab Eestisse
25.-27. märtsini toimub Tallinnas MIT Global Startup Workshop (MIT GSW), mis on maailma üks esinduslikumaid iduettevõtluse edendamiseks ja ühtse rahvusvahelise ettevõtlussüsteemi loomiseks ellu kutsutud konverentse. MIT ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) koostöös toimuv 16. konverents Tallinnas võtab luubi alla tehnoloogilise ettevõtluse. Konverentsi kaasrahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.
Kolme sisutihedasse päeva mahub rahvusvahelisel tasemel ideede loomist, nende üle arutlemist ning professionaalset tagasisidet. Arutletakse teemadel, mis on olulised idufirmadele ning ülikoolidele, näiteks kuidas ülikoolides tehtavat teadust või iduettevõtjate tehnoloogiliselt innovaatilist mõtlemist äriks muuta.
EASi juhatuse liikme Krõõt Kilveti sõnul on ameeriklastele avaldanud muljet eestlaste üldine ettevõtlikkus ja omanäoline põlevkivienergeetika. “Kolme päeva jooksul käsitletakse lisaks Eestis väga tugevale IT-valdkonnale ka teemasid biotehnoloogiast, elektroonikast ja energeetikast,” lisas Kilvet.
MIT GSW pakub iduettevõtetele ja ülikoolidele ideaalset pinnast, millelt luua sidemeid rahvusvaheliselt tunnustatud investorite, ettevõtjate, ekspertide ja mentoritega. Ühtekokku oodatakse osalema üle 300 oma ala spetsialisti, kelle ülesandeks on ühendada erinevad kultuurid, regioonid ja esitletavad ideed.
“EAS ja MIT meelitavad Eestisse maailma tipud, andes paljudele kohalikele võimaluse luua kontakte tippude tippudega ning saada ainulaadseid teadmisi USA ja muu maailma turgudele sisenemiseks,” ütles Kilvet. Vähemalt sama oluline on ka Eesti kui silmapaistva iduettevõtluse piirkonna tutvustamine saabuvatele tipptegijatele üle maailma.
Ettekandega esinejate ring varieerub hinnatud ettevõtjatest edukate investoriteni. Teiste hulgas astuvad sõnavõtuga üles näiteks üks Skype’i asutajatest Jaan Tallinn ning USA eestlasest riskikapitalist, Draper Fisher Jurvetson (DFJ) juht Steve Jürvetson. Avaliku lühiesitlusega võistlusest osavõtjatel avaneb võimalus oma äriideele vahetut tagasisidet saada ning silma jäädes oma unistusele hoog sisse lükata.
Piletid kolmepäevasele konverentsile on juba müügil, registreeruda saab ürituse kodulehel.
1998. aastast toimuv rahvusvaheline sündmus on jõudnud aastate jooksul kuuele kontinendile, osavõtjaid on olnud enam kui 70 riigist.
Lisainfo ja registreerumine: