Kella viie tee: muuseumid
Ettevõtlusele orienteeritud loengusari “Kella viie tee” jätkab sama mõnusalt 7. veebruaril, kui võtame luubi alla muusemid. Külla tuleb Sarah Boiling organisatsioonist The Audience Agency, mis tegeleb kunsti-, kultuuri- ja pärimusega seotud ettevõtmistel publikuni jõuda. Modereerib Lennusadama juht Ott Sarapuu.
Sarah on The Audience Agency Londoni tegevjuht, kes panustab oma tööga sellesse, et kunsti-, kultuuri- ja pärimusega seotud ettevõtmised suudaksid suurema ning mitmekesisema publikuni jõuda ning luua jätkusuutlikku kunstimaailma majanduse.
Sarah juhib ettevõtte organisatoorset arengut ning disainib ja viib ellu paljusid suurejoonelisi projekte, sh. piloodina riiklikku publiku võrdlusuuringut Londoni galeriidele ning kohaliku omavalitsuse kunstiarendusprogrammi Reach 2010.
Sarah on kogenud koolitaja, kes viimati viis läbi kursust Egiptuses eesmärgiga ühendada Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida kultuurikorraldajaid. Enne Audiences Londoniga ühinemist töötas Sarah tate ja Barbicani turundusmeeskonnas, juhtis projekte British Art Show-s ning töötas iseseisvalt klientidega nagu Bath Festivals Trust, Arts Council England, Business Design Centre and Hall for Cornwall.
Üritust modereerib Lennusadama juht Ott Sarapuu, kes omab värsket kogemust kaasaegse interaktiivse muuseumi kontseptsiooni ja väljapaneku loomise, turundamise ning majandamise vaatenurgast. Lennusadam on hea kommunikatsiooni toel kiiresti popularsust kogunud ning oli eelmise aasta kõige külastatavam Eesti muuseum.
Eelmised üritused:
10. külastas meid edukalt Londonis kanda kinnitanud pesudisaner Kriss Soonik. Krissi toodang valmib kodumaal ning brändi müüakse juba 15 riigis üle maailma. Krissi näpunäiteid Briti turul tegutsemise kohta loe siit.
6. detsembril kohtusime Aberystwythi Ülikooli teatri, filmi ja televisiooni õpingute teaduskonna Mercatori meedia-, keelte- ja kultuuriinstituudi juht Elin Haf Gruffydd Jonesiga, kes tegeleb peamiselt meedia, kirjastamise, kommunikatsiooni ja tõlketööga mitmekeelsetes keskkondades. Loe siit.
1. novembril kogunesid kokku disainihuvilised, et üheskoos kuulata Londonist Royal College of Arts’ist külla tulnud rahvusvahelise mõõtmega disaineri Gianpaolo Fusari kogemusi. Loe siit.
Esimesel teeõhtul oktoobrikuus rääkisime rahvusvahelistumisest, kus erikülaline oli Suurbritanniast loomemajanduses pikaajaliselt tegutsenud Mark Leaver, kes on oma karjääri jooksul tegelenud nii rahastuse leidmisega kui ideede reaalsuseks muutmisega nii era-kui kolmandas sektoris. Loe siit.
Viimane “Kella viie tee”
14. märts: Teater
Koht: Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8)
Aeg: loomulikult kell viis!
Tasuta, kuid registreerimisega SIIN