Kella viie tee- disain!
Ettevõtlusele orienteeritud loengusari “Kella viie tee” jätkab 1. Novembril, kui arutleme disainiteemadel. Kaasa mõtlema ja aruteludesse osalema on oodatud kõik, kes huvituvad erinevatest loomemajandusmudelitest Briti näitel.
Teine “Kella viie tee” toimub ikka Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8) kohvikus Klaus ja seekord võtame luubi alla disainiteemad. Londonist tuleb erikülaline Gianpaolo Fusari, vestlust juhib Markko Karu.
Esimesel teeõhtul rääkisime rahvusvahelistumisest, kus erikülaline oli Suurbritanniast loomemajanduses pikaajaliselt tegutsenud Mark Leaver, kes on oma karjääri jooksul tegelenud nii rahastuse leidmisega kui ideede reaalsuseks muutmisega nii era-kui kolmandas sektoris. Loe siit.
Disainer Gianpaolo Fusari erialaks on inimestele keskendunud disain. Täna töötab ta keskuses The Royal College of Art Helen Hamlyn Centre for Design, mis tegeleb inimestele keskendunud disaini uuringutega Londoni Royal College of Arts’is. Sealne valdkondadeülene disaineritest, inseneridest, arhitektidest, antropoloogidest ning kommunikatsiooniekspertidest koosnev meeskond viib läbi disainiteemalisi uuringuid ja projekte. Lisaks kuulub Gianpaolo koos sarnase mõtteviisiga disainerite ja inseneridega rahvusvahelisse disainkollektiivi BREAD http://www.bread.uk.com/, mis ühendab kõrgtehnoloogia ja disaini alates tavatoodetest lõpetades erilahendustega.
Markko Karu on tuntud kui terava ütlemise ja lahtise peaga disainer, kes on viimase 15 aasta jooksul kujundanud sadade organisatsioonide visuaalset identiteeti, kommunikatsiooni, ärimudelit kui ka teenuspakkumist. Tema eesmärgiks on luua tooted ja teenuseid, mis on esteetilised, lihtsad kasutada ning muudavad meie igapäevaelu lihtsamaks. Markko olnud Briti Nõukogu programmi “Design Entrepreneur of the Year” Eesti esindaja, rääkinud kaasa disainivaldkonna arengule Eestis, seda nii kutseõppe tasandil, riiklike arengukavade loomisel kui ka erialastes ühendustes nagu ADC*Estonia ja Eesti Disainerite Liit.
Aastast 2009 on Markko tegelenud teenusedisaini ja ettevõtete strateegiliste konkurentsieeliste loomisega firmas Brand Manual, mis on esimene omataoline Eestis, pakkudes seni siseturul tegutsenud Eesti ettevõtetele abi rahvusvahelisse konkurentsi sisenemisel. Samuti on tema eestvedamisel alguse saanud edukas iduettevõte Qminder, mis nutitelefonide abil kaotab maailmast ootejärjekorrad.
Gianpaolo Fusari:
– Kitchen Designs for Intelligent Living finalist
– Toyota IQ Design Challenge in 2009 finalist;
– Hutchinson Whampoa/3 Mobile Lifephone Competition in 2008 for the phone Teiko, teine koht.
Järgmised “Kella viie teed”
6. detsember: Kirjastamine
10. jaanuar: Briti turg
7. veebruar: Muuseum
14. märts: Teater
Koht: Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8)
Aeg: loomulikult kell viis!
Tasuta, kuid registreerimisega SIIN
Kohad täis!