Töövõitudega kevadisest Tbilisist
Loov Eesti ja Creative Caucasuse koostöö on kestnud juba kuus aastat. Alus on pandud startup-ökosüsteemile, mis toetab äriideede arendust ja kulmineerub veebipõhise inkubatsiooniprogrammiga PESA Virtual Academy. 7.aprillil lõpetas juba kolmas lend alustavaid ettevõtteid. Kolme kuu vältel arendati ärimudeleid, omandati teadmisi teenuse disainist, internetiturundusest ning klienditeekonna arendamisest kuni investorpitchi oskusteni.
Programmi lõpuks on startup valmis kaasama investeeringuid, et teha järgmine samm ettevõtluses.
Käesolev lend oli motiveeritud ja pühendunud. Osaleti aktiivselt mentorsessioonidel ja töötubades, kus Eesti ekspertide teadmised rakendati Gruusia mentorite toel ettevõtlusesse.
Ettevõtete profiil oli veebipõhistest teenustest kuni disaintoodeteni. Mitmekesisus toetas ja innustas osalejate omavahelist suhtlust ja koostööd.
Kokku osales programmis 14 ettevõtet. Uued teenused Gruusia turul on – Vezir, sinu abiline tähtsündmuste tähistamiseks parima võimaliku koha leidmisel; leevendust kingiideede leidmiseks pakub Emoty; autorendi teenus otse omanikult vahendab Snapy; lemmikloomade tugiteenuste (hotell, jalutamine jne) platvorm PIDE koordineerib teenuseid, mis teevad sinu koera õnnelikuks; laste lugemishuvi suurendamiseks loob Virtual Story visualiseeritud raamatuid; Backoffice hoolitseb sinu äriarenduse ja töökorralduse eest;
Suure arenguhüppe oma ettevõtte tegevuses tegid disainiettevõtted Handicraft ja Emocia.
Neist esimene toodab laste arengu toetamiseks abivahendeid koostöös terapeudiga, et abistada ka puuetega laste vanemaid.
Emocia brändiks on Wine Diamond ehted, mis on kaunistatud veinitootmise jääkproduktist pärineva spetsiaalse meetodiga töödeldud kristallidega.
Lõpuesitlusi hindasid Eesti eksperdid Harald Lepisk, Toomas Roolaid ja allakirjutanu, Gruusia Angel Investor Club esindasid Gela Suli ja Esben Emborg.
Peaauhinna, Gruusia esindamine globaalsel ettevõtluskonkursil Creative Business Cup, võitis Wine Diamond. Võistlus toimub juunis Kopenhaagenis.
Kaks startup ettevõtet – Backoffice ja Snapy – osalevad maikuus Tallinnas konverentsil Latitude’59, et valmistuda järgmisteks sammudeks globaalsel turul.
Ettevõtlusprogrammid Gruusias Loov Eesti eestvedamisel jätkuvad ja juba 8.aprillil alustab esimene lend Gruusia disainiettevõtteid ekspordiprogrammiga.
Loov Eesti ja Creative Caucasus projekti toetab Eesti Välisministeerium Arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.
Tuult tiibadesse kõigile ettevõtjatele!
Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht