TABi sümpoosion uurib ruumi, tehnoloogiat ja kogukonda
Tänavuse Tallinna Arhitektuuribiennaali sümpoosion toimub 10. ja 11. septembril Kultuurikatlas ja uurib, kuidas ruum, tehnoloogia ning kogukond põimuvad omavahel kolmanda tööstusrevolutsiooni kontekstis.
Erinevate elualade arvamusliidrid loovad seoseid ruumilise keskkonna, majanduse, tehnoloogia ja ühiskonna arengu vahel, avades debati selle üle, mis puudutab meie kõigi igapäevast elu juba lähemas tulevikus: kuidas me liigume? kust tuleb energia? kust leiame vahendeid oma kogukondade, linnade ja riikide jätkusuutlikuks toimimiseks? Sümpoosion püüab visandada meie ruumilise keskkonna tulevikku ning arhitekti ja linnaplaneerija rolli selle loomisel.
“Kolmanda tööstusrevolutsiooni” sessiooni peaesineja on Carlo Ratti, rahvusvahelise disainibüroo Carlo Ratti Associati asutaja ning MIT SENSEable City Lab direktor. Fast Company nimetas Rattit üheks Ameerika 50st kõige mõjukamast disainerist ning Wired Magazine nimetas teda üheks 50st inimesest, kes muudavad maailma. Ratti osaleb prototüübiga ka TABi peanäitusel.
“Data” sessiooni peaesineja on Lev Manovich, arvutiteaduse professor CUNY juures ning Software Studies Initiative asutaja, mis analüüsib ja visualiseerib suuri andmekogumeid. Manovichi peetakse üheks 25st inimesest, kes kujundavad disaini tulevikku.
Disainivisionäär Steve Diskin on “Mobiilsuse” sessiooni peaesineja. Diskin on Harvardis ja Lausanne’is koolitatud arhitekt, kelle karjäär sai alguse Kenzo Tange büroos Tokyos, millele järgnes oma stuudio loomine Los Angeleses ning HELIX kella disain, mis kuulub Cooper-Hewitt’i disainimuuseumi püsikollektsiooni.
Salomé Galjaard esindab “Fabrication” sessioonil rahvusvahelist inseneribürood Arup. Galjaard on toote- ja interaktsioonidisainer, kes keskendub 3D printimise uurimisele.
Lisainfo sümpoosioni esinejate ja programmi kohta: Ivan Sergejev